http://www.bballzone.net/

The road to my dream

Apie viską.

Moderator: BBallZone Team LT

Re: The road to my dream

Postby darys » 2013-5-24 18:50

Nu, kad ir klibino tą dešinę koją, bet ta puolančioji irgi nekažką, tiesiai beveik bėgo :)
darys
Head coach

Team: Kapų Magic
Country: Image Lietuva
League: Lietuva.2.1
Int. league: World League.2.1

Postby dwyane3 » 2013-5-24 19:44

darys wrote:Nu, kad ir klibino tą dešinę koją, bet ta puolančioji irgi nekažką, tiesiai beveik bėgo :)

Mano tokia pati nuomonė, kad puolanti iniciavo kontaktą, neturėjo kur dėtis ir prarado lygsvarą. Tokia slidi situacija. Bet niekas neapeliavo :)
Adidas team(LTU) aprašymas

Jei iškils neaiškumų - parašyk man arba bet kuriam administracijos nariui.
dwyane3
Captain

Team: Adidas team(LTU)
League: Lietuva.6.27
Int. league: World League.6.3

Postby dwyane3 » 2014-2-10 14:19

Naujas blogo įrašas apie skirtumus teisėjaujant dvejose šalyse. :)

Kuo skiriasi teisėjavimas Lietuvoje ir Škotijoje?

Sveiki, sunku patikėti, jog teisėjauju jau trejus metus. Nepasikuklinsiu pasakęs, jog tai tapo ne tik mano pomėgiu, bet ir gyvenimo aistra. Šiuos trejus metus galima skirti perpus: praleistus Lietuvoje ir Škotijoje. Kuo jie skiriasi?

Turbūt akivaizdžiausias skirtumas – krepšinio lygis. Lietuvoje vyrų ir jaunių lygis, kuriame teko teisėjauti ir kur kas aukštešnis. Mažiau bėgimo, daugiau mąstymo aikštelėje tiek žaidėjams, tiek teisėjams. Visgi, tai turi dvi puses. Žaidėjai Škotijoje daug dažniau žingsniuoja(taurės finaluose visose jaunimo rungtynėse buvo bent 50 klaidų), tad ilgainiui tai padeda atpažinti žingsnius praktiškai bet kurioje situacijoje.

Teisėjai yra vadinama trečia komanda aikštelėje. Teisėjavimo lygis mėgėjų lygose Lietuvoje yra neblogas, ganėtinai tolygus. MKL varžybose yra gana skirtingas, tačiau lyga pastaraisiais metais žengia teisingu keliu rengdama privalomus seminarus prieš kiekvieną sezoną. Tuo tarpu Škotijoje teisėjų yra daug mažiau. Šalyje yra apie 80 teisėjų, iš kurių turbūt tik vos daugiau nei pusė yra aktyvūs. Visgi, aukščiausiame vyrų divizione teisėjavimo lygis yra ganėtinai neblogas.
Iš pažiūros Lietuva pirmauja be jokių klaustukų. Visgi, mano nuomone, Škotija yra bene geriausia vieta tobulėti jaunam teisėjui. Net pradedantieji teisėjai, vadinami „bortukai“ ( :) ), gauna daug dėmėsio iš vertintojų. Vien šiame sezone mano rungtynės buvo vertinamos septynis kartus. Po rungtynių kiekvienąkart gaudavau ataskaitą, kas buvo gerai ir ką turėčiau tobulinti. Lietuvoje apie tai būtų galima tik pasvajoti.

Lietuvoje yra organizuojama vienintelė MKL teisėjų stovykla prieš pat sezoną. Škotijoje apie tai neteko nieko girdėti, visgi krepšinio federacija skatina vykti į aukšto lygio turnyrus Švedijoje(Scania Cup) ar kt., suteikdama Douglas Bader stipendiją teisėjams, kuri iš dalies padengia dalyvavimo išlaidas.

Požiūris į teisėjus iš žaidėjų ir trenerių pusės tiek Lietuvoje, tiek Škotijoje jis yra įvairus, tačiau noriu pažymėti vieną ryškiausią tendenciją. Lietuvoje gana dažnai teisėjai kaltinami papirkimais. Nežinau, kodėl, tačiau jokioje kitoje šalyje su tokiais absurdiškais kaltinimais neteko susidurti. Tai ypatingai jaučiasi, kuomet teisėjas atkeliauja iš to pačio miesto su viena iš komandų. Tuomet yra du skirtingi vertinimai tiek iš žiūrovų, tiek iš rungtynių dalyvių: savas teisėjas ir tas, kitas. Taipogi, Lietuvoje kone kiekvienas žiūrovas rungtynių metu tampa krepšinio ekspertu. Škotija tuo pasigirti negali, tad ir teisėjams ramiau. :)

Skiriasi ir rūpestis teisėjais. Škotijoje, kitaip nei Lietuvoje, kiekvienose be išimties(net ir tarpmokyklinėse) varžybose teisėjams apmokamos kelionės išlaidos. Lietuvoje tai prasideda tik nuo RKL rungtynių. Taip pat, Škotijos nacionalinės lygos rungtynėse, kurios apima visas amžiaus grupes, šeimininkų komanda privalo pasirūpinti užkandžiais arba už juos sumokėti nustatytą mokestį. Tad pirmąkart atvykus teisėjauti vaikų rungtynėms buvau nustebintas, kuomet man buvo pasiūlyti imti, ką tik noriu nuo gausiai nukrauto stalo. Kai kurie teisėjai netgi turi savo mėgstamiausias vietas teisėjauti, dėl gardesnio kąsnio. :)

Taigi, nors iš pažiūros teisėjavimas Lietuvoje ir turėtų būti nesulyginimas su škotiškuoju, tačiau, mano nuomone, jaunam teisėjui Škotija yra tobula šalis, nepaisant krepšinio lygio.
Simas.

dwyane3
Captain

Postby darys » 2014-2-10 16:27

Kada LKL'e mes tave išvysim? :D
darys
Head coach

Postby dwyane3 » 2014-2-10 16:32

darys wrote:Kada LKL'e mes tave išvysim? :D

Turbūt neteks man tokios laimės, nes kopiu škotišku keliu :) O ten aukščiausia lyga BBL, o po to FIBA kategorija. :)

dwyane3
Captain

Postby darys » 2014-2-10 17:55

dwyane3 wrote:

Turbūt neteks man tokios laimės, nes kopiu škotišku keliu :) O ten aukščiausia lyga BBL, o po to FIBA kategorija. :)

Eurolyga? Tarptautinės?
darys
Head coach

Postby dwyane3 » 2014-2-10 19:21

darys wrote:
dwyane3 wrote:

Eurolyga? Tarptautinės?

Pasvajot galima :) I seminara Svedijoj vaziuosiu balandi, Eurolygos teisejai ir FIBA instruktoriai ves ir vertins rungtynes, rimta patirtis bus.

dwyane3
Captain

Postby dwyane3 » 2014-3-24 15:36

Turbūt vienos įdomiausių rungtynių, kuriose teko teisėjauti. Paskutinė minutė buvo nereali :)

http://www.youtube.com/watch?v=jn7PzKlJ ... re&t=5h26m

dwyane3
Captain

Postby darys » 2014-3-24 16:16

Jei paskutinį dar būtų pataikę, tai išvis :o
darys
Head coach

Postby dwyane3 » 2014-4-24 16:01

Simo Baranausko BLOGas : Scania Camp
Šios Velykos buvo kitokios nei visos iki tol – vietoj margučių dažymo, teko garbė sudalyvauti Scania Camp stovykloje. Tai teisėjų stovykla Švedijoje, skirta tobulinti trijų teisėjų mechanikos žinias. Ji vyksta neoficialaus Šiaurės Europos šalių čempionato metu.
I diena
Vos atvykus į oro uostą teko truputį supanikuoti – teko laukti kiek daugiau nei valandą, iki kas nors atvažiuos pasitikti. Savo vardą išgirdus oro uosto garsiakalbiuose supratau, jog manęs jau laukė. Autobusiuko vairuotoją jau pažinojau iš praeitų metų Goteborgo turnyro, tad buvo malonu vėl susitikti. Nuvykus į viešbutį, susipažinau su ukrainiečiu kambarioku, kuris jau 8 metus gyvena Anglijoje. Kiek vėliau atsiėmiau turnyro teisėjo marškinėlius, jie yra kiek neįprasti – lyg žaidėjams,ant nugaros parašyta teisėjo pavardė. Nudžiugau, jog ją pavyko sutalpinti. :) Vakare prasidėjo paskaitos. Jas vedė R. Brazauskas ir J. Zamojski, Eurolygos teisėjas, apsilankęs stovykloje tarp atkrintamųjų rungtynių Europoje. Jie pasidalino savo patirtimi ir davė nemažai praktinių patarimų kaip kalbėti su treneriais, nusistatyti tikslus ir tobulėti. Po paskaitų buvo paskelbtos teisėjų komandos rytojui. Iš pradžių truputį sunerimau kuomet neradau savo pavardės trečio teisėjo stulpelyje, kuriame paprastai yra naujokai, tačiau vos pažvelgus į antrąjį pamačiau savo pavardę. Tad po 15 minučių trukusių paieškų susiradome vieni kitus ir sužinojau, jog kitą dieną teisėjausiu su rumunu C. Agapie iš Danijos ir K. Karafiat iš Čekijos dvylikamečių berniukų rungtynėse.

Pavardė.png

Ištarti teisėjo pavardę kai kuriems žiūrovams – įdomus iššūkis. :)
II diena
Papusryčiavus nuvykome į rungtynių vietą. Pirmose rungtynėse jaučiausi lyg kosmose – viskas atrodė lyg vos pradėjus teisėjauti, nes trijų teisėjų mechanika teisėjavau antrąkart gyvenime. Kiekviena klaida judėjime buvo palydėta šypsena, tad turbūt buvo sumuštas šypsenų rekordas vienose rungtynėse. Pirmą dieną sulaužėme vieną iš stovyklos taisyklių – trigubo švilpuko, kuomet visi trys teisėjai švilpia pažeidimą, kainą – pakuotė alaus stovyklos organizatoriui Lahdo. Gera pamoka, pirmas ir paskutinis kartas šiame turnyre, kuomet teko vaišinti Lahdo Guiness‘u. :) Turėjome tris rungtynes, jos visos tiesiog pralėkė, net nespėjau pajusti kaip greitai. Įsiminė epizodas, kuomet man būnant ant galinės linijos vaikai bandė ištarti mano pavardę, kuri, kaip minėjau, parašyta ant mano nugaros. Po rungtynių trumpai pakalbėjome su instruktoriumi Mick Howell. Tikėjausi ne kokio įvertinimo, visgi viskas praėjo gana pozityviai ir gavome po kelis patarimus, ką vertėtų tobulinti.
Bendras dienos saviįvertinimas:
Mechanika 3/10, švilpukai 7/10.
III diena
Šią dieną teisėjavome 14-15 merginoms, vėl trijose rungtynėse. Visgi, pirmos rungtynės buvo ryte, antros sekė po 7 valandų, tad teko ilgai palaukt. Šią dieną teisėjavau komandoje su dvejomis merginomis – A. Drabik iš Lenkijos ir T. Zikanova iš Čekijos. Pirmos rungtynės buvo geros. Šypsena iš pirmos dienos persikėlė į šiandieną. Pagaliau pradėjau suprasti ir mėgautis trijų teisėjų mechanika. Po rungtynių treneris priėjo ir pasakė, jog mane gerbia, kadangi paaiškinau vieną iš savo švilpukų. Mažas dalykas, tačiau turbūt vienas iš maloniausių prisiminimų iš visų rungtynių. Vienas iš vakarinių mačų buvo pažymėtas asmeniniu rekordu – sušvilpėme 21 pražangą pirmajame kėlinyje, kuris trunka 8 minutes. Paprastai situacija to ir reikalavo, tačiau buvo labai keista. Galbūt prisidėjo 7 valandų pertrauka... :)
Trecia.png

Trečios dienos komanda.
Mechanika 5.5/10, švilpukai 6.5/10.
IV diena
Pagaliau organizatoriai davė daugiau laiko pasiilsėti. Rungtynės buvo popiet, tai dešimt valandų miego labai padėjo per likusias dvi turnyro dienas. Gautos rungtynės iki šiol buvo geriausio lygio šiame turnyre – trylikamečiai berniukai, žaidžiantys dėl 5-8 vietų. Teisėjavome kartu su L. Goda iš Vengrijos ir bulgaras H. Petkov iš Danijos. Antras rungtynes vertino C. Shaudt iš Šveicarijos, pirmus metus dirbantis Scania Camp instruktoriumi. Iš jo patarimus gavome tiek rungtynių metu(„good call“ iš tribūnos :) ), tiek po rungtynių. Jis buvo patenkintas ir po rungtynių pasakė vieną geriausių komplimentų teisėjams – dėka jūsų, atrodė, jog rungtynėse buvo lengva teisėjauti. Tai buvo geras atspindys, kaip jaučiausi rungtynių metu – vėl „įsijungė“ mąstymas teisėjaujant. Ir nors judėjimą dar reikia tobulinti, tačiau jau galiu kokybiškai teisėjauti.
Mechanika 7/10, švilpukai 8.5/10.
Kaip ir kiekvieną vakarą, apie 11 vakare vyko teisėjų susirinkimas, tačiau šis neeilinis – buvo skelbiami vardai tų, kurie teisėjaus rytojaus finaluose. Giliai viduje kartais kirbėjo mintis, kaip būtų malonu teisėjauti finale, visgi nemaniau, jog tai realu. Skelbiant pirmą trylikamečių berniukų finalo teisėją, Jovan, žmogus atsakingas už teisėjų paskyrimus, ištarė : tipinis škotiškas vardas – Baranauskas. Užplūdo labai geros emocijos. :)
V diena
Keltis teko 5.50 ryte, tad miego buvo ne per daugiausiai. Visgi, tai šiandien nerūpėjo. Ryte papusryčiavome su komanda, kurią sudarė FIBA teisėjas Y. Ignatiev iš Baltarusijos ir lenkas B. Maka iš Norvegijos. Nuo pat pradžių jautėsi, jog buvome kartu ir vienas kitam padėjome. Finalas, iš pažiūros, praėjo labai gražiai, išskyrus vieną išsimetimą kėlinio pradžioje ne į tą pusę. :) Po rungtynių gavome video, kurį jau peržiūrėjau. Viskas atrodė neblogai. Yra nemažai dalykų, kuriuos noriu pataisyti, tad video peržiūra padėjo nuspręsti, nuo ko pradėti. Esu labai dėkingas Yuri‘ui už patarimus po rungtynių.
Finalas.png

Komanda 2001 m. gim. berniukų finale.
Mechanika 7/10, švilpukai 8.5/10.
Apibendrinant, esu labai patenkintas stovykla ir norėčiau padėkoti visiems organizatoriams, instruktoriams, bei kolegoms turnyro metu, bei tiems, su kuriais dirbome sezono metu. Ši stovykla buvo gera įžanga prieš tas, kurios bus birželį – 6-12 d. Bulgarijoje, 14-15d. Škotijoje, bei 19-22d. Danijoje. Džiugu, jog tenka paragauti vis daugiau gero krepšinio.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

dwyane3
Captain

PreviousNext

Return to Pašnekesiai